Poranek rozpoczęliśmy polskim akcentem, zwycięstwem Kamila Grzelczyka na koniu Senior w finale konkursu koni 5-letnich. Dalej mogło być już tylko lepiej. Całe podium finału Małej Rundy CSI* o nagrodę firmy Bayer należało do zawodników z Polski.

Zwyciężył Seweryn Murdzia, ponownie na Qui Gigi, drugie miejsce zajęła Weronika Koroblowska, trzeci był Mściwoj Kiecoń. Nagrodę firmy O-Bast w finale Średniej Rundy CSI*, wywalczył reprezentant Włoch Emanuele Gaudiano. Drugie i trzecie miejsce należało do polskich skoczków, Grzegorza Psiuka i Katarzyny Bawłowicz. Runda Brązowa zawodów CSI3* rozegrana o nagrodę firmy AB Digital należała do litewskiego zawodnika, Matas Petraitis i konia Soli Deo Glorija. Tuż obok niego na podium stanął Emanuele Gaudiano, trzecia była reprezentantka Polski, Julia Jaglarz. Najważniejszy konkurs dzisiejszego dnia to finał Srebrnej Rundy o nagrodę Syngenta Polska. Przeszkody sięgnęły wysokości 145cm a zawodnicy prócz nagrody pieniężnej, mogli powalczyć o punkty do światowego Rankingu Longines. Na liście startowej pojawiły się 52 pary. O zwycięstwie w tym konkursie zadecydował czas i to Michael Kolz z Niemiec, który pokonał parkur bezbłędnie i w czasie 63,91 sek, sięgnął po zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Marcel Ewen, trzeci był Andreas Schou. Przed nami pierwsza niedziela Silesia Equestrian Tour 2018 w Jakubowicach i pierwszy konkurs Grand Prix pod patronatem tygodnika Wprost, który odbędzie się o godz.15.00. Zawodnicy zmierzą się z parkurem o wysokości 160cm i będą mieli kolejną okazję do zdobycia punktów światowego Rankingu Longines. Serdecznie zapraszamy do kibicowania jeźdźcom młodego pokolenia w konkursie U25 European Youngster Cup, który odbędzie się tuż przed Grand Prix, o godzinie 13.15 Na odwiedzających czekają także atrakcje, które dodatkowo umilą im czas, plaża Jakubus, Jarmark Rękodzieła, przejażdżki bryczką oraz na kucykach.