Czym jest Silesia Equestrian?

Silesia Equestrian to zawody jeździeckie na wielką skalę. To kompleksowe jeździeckie święto, atrakcyjne zarówno dla znawców, jak i dla każdego, nawet niedoświadczonego kibica. To dwutygodniowy Tour w którym uczestniczą konie i jeźdźcy z całego świata, a aż 8 konkursów zaliczanych jest do światowego Rankingu Longines. Łączna pula nagród tegorocznej edycji to 1 060 000PLN

Najważniejsze informacje na temat Silesia Equestrian:

Miejsce zawodów:

Jakubowice k. Namysłowa, Hotel Jakubus – jednocześnie siedziba KJ Osadkowski.

 

Organizatorzy:

Klub Jeździecki Osadkowski Jakubowice, Hotel Jakubus

 

Termin:

12-23.07.2017

 

Ranga:

Silesia Equestrian to Międzynarodowe zawody w Skokach Przez Przeszkody w randze CSI *** i * (CSI ***/*/U25/J/Ch). Rozegranych zostanie 8 konkursów zaliczanych do światowego Rankingu Longines. Konkursy Grand Prix są jednocześnie kwalifikujące do Mistrzostw Europy Seniorów. Konkursy Junior Grand Prix są jednocześnie kwalifikujące do Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody należą do cyklu European Youngster Cup- prestiżowych rozgrywek dedykowanym jeźdźcom do 25 roku życia.

W tym roku do rozgrywek dołączą konkursy dla młodych koni. Pierwszy tydzień rozgrywek Silesia Equestrian odbywa się w ramach programu Opolska Marka Jeździecka. Partnerem strategicznym wydarzeń jeździeckich w Jakubowicach w roku 2017 jest Ciech Sarzyna SA.

 

Najważniejsze wydarzenia sportowe:

 • Jeźdźcy i konie z całego świata ( już dziś na listach znajdują się reprezentanci jeździeckich potęg jak Holandia, Niemcy, Belgia, państw ościennych a także odległych: Tajlandii, Hong Kongu, Kanady czy USA
 • Pula Nagród: 1 060 000 zł.
 • 07 - niedziela ok godz. 13:00 Grand Prix pierwszego tygodnia - wysokość przeszkód 160cm

Grand Prix Rozgrywane jest pod Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego,

o Nagrodę Ciech Sarzyna SA

 • 07 - niedziela ok 13.00 Grand Prix kończące dwutygodniowe zmagania
 • 07 – niedziela - U25 European Youngster Cup – konkurs będący jeden z etapów prestiżowego cyklu dla młodzieży do 25 roku życia
 • 07 i 22.07 – sobota , ok 15:00 – Finał Silver Round zaliczany do Światowego Rankingu Longines
 • 07 i 21.07 – piątek, ok 15:00 – Konkursy Gold Round zaliczane do Światowego Rankingu Longines
 • W piątek 21.07 ok godziny 18.00 konkurs Potęgi Skoku

Publiczność – najważniejsze informacje

Silesia Equestrian zawiera 2 weekendy tematyczne - Silesia Fruit Colour i Silesia Talent Show.             Przewidziano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Silesia Fruit Colour to między innymi: piątkowy konkurs specjalny Silesia Colour, pokazy, animacje sportowe oraz konkurs dla najmłodszych „Mój konik na zawodach”. Główny pokaz wykona Vice Mistrz Świata Powożenia Zaprzegami- Bartłomiej Kwiatek. Wieczorami zapraszamy na koncerty Mariusza Mazurka oraz Funk Entertainment

Silesia Talent to m.in. koncerty oraz animacje sportowe. Odwiedzą nas też znane twarze i gwiazdy showbusinessu. Dedykowany im konkurs- Show&Business to specjał zaplanowany na sobotnie popołudnie – 22.07.

W tym roku, na drugi tydzień Silesia Equestrian przygotowaliśmy kulinarną gratkę dla miłośników wyśmienitej kuchni. W Jakubowicach pojawi się TIR z Robertem Sową na pokładzie.

Na śmiałków czeka konkurs Talent Show, wszystkich chcących zaprezentować swoje ukryte zdolności zapraszamy do zapisów na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Dodatkowe atrakcje:

 

Oczywiście podczas imprez w Hotelu Jakubus nigdy nie zapomnimy o kibicach. Zorganizowane będą dla nich różnego rodzaju atrakcje, od sportowych, przez wszystkie możliwości obiektu Jakubus: sporty wodne, rekreacja konna, przejażdżki bryczką czy strefa dla dzieci i bogata strefa wystawiennicza pod hasłem Kolorowy Jarmark. A do tego pyszna, zdrowa kuchnia Restauracji Jakubus.

 

Specjalności Silesia Equestrian to m.in

 • Muzyka na Żywo: KONCERT MARIUSZA MAZURKA pt. 14.07, FUNK ENTERTAINMENT - sb. 16.07
 • Pt. 21.07 Koncert Ludwik Konopko i Hubert Szczesny – uczestnik The Voice of Poland
 • program edukacyjny dla najmłodszych – Akademia Pana Kuca
 • bezpłatne oprowadzanki na kucykach i przejażdżki bryczką (sob 14:00-16:00, nd 12:00-14:00)
 • Strefa EXPO –targi sprzętu jeździeckiego, Kolorowy Jarmark produktów lokalnych
 • POKAZY MODY JEŹDZIECKIEJ
 • Strefa VIP – ekskluzywna trybuna All Inclusive w bezpośrednim sąsiedztwie areny głównej
 • Strefa KIDS - przedszkole dla dzieci i strefa zabaw na świeżym powietrzu
 • Liczne pokazy

 

Ważnym elementem imprezy będzie też plaża i strefa sportów wodnych – czynna codziennie już od 12.07

Kolejnym Etapem rozgrywek w ramach Opolskiej Marki Jeździeckiej będą Mistrzostwa Polski w Skokach przez Przeszkody odbywające się 14-17 września również w Jakubowicach.

Tags: Press