Zawody Międzynarodowe Silesia Equestrian zbliżają się wielkimi krokami. Od dawna w mediach przewija się informacja, że 5ta, urodzinowa edycja będzie czymś wyjątkowym i towarzyszyć będzie jej hasło #silesiaCELEBRATE.

Co się pod tym kryje? Na pewno wiele uśmiechu i niespodzianek, dedykowanych zarówno ekipom, jak i kibicom eventu. Tradycyjnie już zaplanowano 4 tematyczne, urodzinowe Rider’s Party: 4.07 #silesiaCELEBRATE Welcome Party (dress code: urodzinowe detale I złote akcenty)

7.07 #silesiaGROOMCHALLANGE Party

11.07 Rodeo Party ( zachęcamy do zabrania gadżetów w stylu Wild West)

13.07 #silesiaCELEBRATE Final Party (dress code: urodzinowe detale I złote akcenty)

Na obu imprezach “urodzinowych” organizatorzy przewidzieli ceremonie wręczenia specjalnych upominków dla tych zawodników, którzy pojawią się w Jakubowicach po raz piąty.

Nie zabraknie też rywalizacji o tytuł najlepszego z luzaków czyli #silesiaGROOMCHALLANGE. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się strefa kibica. Pierwszy tydzień zawodów wzbogaca Festiwal Kuchni Greckiej, a w nim animacje, pokazy greckiego tańca i gry na tradycyjnych instrumentach, oraz koncert grupy Orfeusz. Będzie też troszkę wzruszająco. Niezwykłą więź ze swoim rumakiem w sobotni wieczór zaprezentuje prawdziwy Zaklinacz Koni, a jednocześnie czynny sportowiec: Paweł Jachymek. W niedzielę natomiast na arenę wkroczą wyjątkowo urocze psiaki- ekipa ze Fundacji Oleśnickie Bidy, tuż przed konkursem Grand Prix, zaprasza wszystkich miłośników czworonogów na akcję „Przyjaciel Od Zaraz – Wystawa Psów Wielorasowych do Adopcji”. Mamy wielką nadzieję, że któryś z czworonogów znajdzie przy tej okazji swojego #silesiaFRIEND.

W drugim tygodniu emocje tylko rosną. Nie dość, że zawody wejdą w rangę trzech gwiazdek, to do Jakubowic zawita Festiwal Kubański, a w raz z nim prawdziwa muzyczna gwiazda- Jose Torres & Havana Dreams. Najważniejszy punkt festiwalowego programu odbędzie się po zakończeniu niedzielnego konkursu Grand Prix ( rezerwacja biletów na koncert: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

Kibiców na pewno rozgrzeje też sobotni Konkurs 6 Barier, a zawodników do wysokiego skakania zmotywuje na pewno wyjątkowy partner jakim jest Go Tesla! Ten, kto 13 lipca będzie skakał najwyżej, poza premią finansową może liczyć na przejażdżkę za kierownicą tego niezwykle szybkiego elektrycznego samochodu. Przed niedzielnym konkursem Grand Prix też pojawią się niezłe maszyny. Stacja Ogierów Cichoń Stallions zaplanowała dla jakubowickiej publiczności prezentację swoich najlepszych końskich gwiazd. Zawody zwieńczy dwunawrotowe Grand Prix punktujące do światowego Rankingu Longines w Grupie C, a przeszkody osiągną w nim nawet 160cm. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich miłośników jeździectwa na 5 edycję Silesia Equestrian, która odbędzie się w dniach 3-14 lipca w Jakubowicach na terenie Hotelu Jakubus.