Jeździeckie Tradycje Silesi

Ważnym aspektem imprezy jeździeckiej Silesia Equestrian, jest jej głębokie osadzenie w regionie śląskim. Silesia to wyjątkowy region geograficzny, który obejmuje swoim zasięgiem Dolny I Górny Śląsk Opolski i Czeski, a także Śląskie Łużyce Górne. To rejon Bogaty historycznie, kulturowo i wielce atrakcyjny turystycznie. Rejon choć bardzo zróżnicowany, łączy wyjątkowe i tajemnicze piękno rasy koni śląskich! Historia hodowli tych koni sięga XIX wieku przy stadninie koni w Lubiążu i Koźlu. Konie śląskie odgrywają bardzo ważną rolę w promocji tej rasy na arenie międzynarodowej poprzez udział w zawodach powożenia na całym świecie. Rasa ta jest bardzo ceniona przez wielu wybitnych powożących. Konie śląskie przyczyniły się do wielu sukcesów polskiego powożenia. Naszą misja jest przywrócenie jeździectwa na arenie śląskiej sportu. Bogata kultura, doskonałe położenie geograficzne i jeździeckie tradycje sprawiają, że Śląsk jest idealnym miejscem na rozgrywanie międzynarodowych zawodów jeździeckich, które mogą stać się swoistymi drzwiami do Zachodniej Europy. Dołożymy wszelkich starań, aby Silesia Equestrian na dobre wpisała się w kalendarz imprez jeździeckich na południowym zachodzie Polski.

 


 


 

Jeźdźcy

Silesia Equestrian to międzynarodowa impreza jeździecka organizowana przez jeźdźców dla jeźdźców. Komfort i satysfakcja jeźdźców i koni jest dla nas sprawą priorytetową. Dwutygodniowy tour stanowi szansę na wyśmienity sportowy wynik, zdobycie wielu punktów do Rankingu Longines (aż 8 konkursów punktujących do światowego rankingu LR), trening młodszych koni na nowoczesnej arenie, a także na zwyczajny wypoczynek i dobrą zabawę podczas pobytu w Jakubowicach.

 


 


 

Publiczność

Z myślą o publiczności międzynarodowych zawodów Silesia Equestrian, poza sportowymi emocjami, przygotowaliśmy liczne atrakcje, które oferuje obiekt Jakubus i jego położenie: sporty wodne, rekreacja konna, przejażdżki bryczką i wozem, strefa dla dzieci, strefa VIP, bogata strefa wystawiennicza oraz sezonowa i zdrowa kuchnia Restauracji Jakubus.

 


 


 

Lokalizacja

Silesia Equstrian 2015 organizowana jest na terenie Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjnym JAKUBUS w Jakubowicach (k. Namysłowa). Na obszarze 40 ha znajduje się kilka obiektów hotelowych, Restauracja i Piano Bar, szkoła jeździecka i siedziba Klubu Jeździeckiego Osadkowski, stawy, trasy rowerowe i nordic walking oraz profesjonalne zaplecze niezbędne do zorganizowania międzynarodowych zawodów jeżdżieckich w tym: plac konkursowy 80x60 z podłożem kwarcowym, rozprężalnia, przestrzeń do stępowania i lonżowania koni, kryta ujeżdżalnia, stajnie stacjonarne na 150 koni, trybuny, Riders Club, Expo Area, Strefa VIP i strefa dla dzieci.

 


 

Galeria

Fotografować to znaczy wstrzymać oddech ... { Henri Cartier-Bresson }